Az Intel kiadta az Open Image Denoise 2-t, a nyílt forrású render denoiser legújabb frissítését, mely olyan CG szoftverekbe integrált mint a Blender, Cinema 4D és Houdini.
Az Open Image Denoiser 2.0 (OIDN 2.0) május végi megjelenésével a korábban csak CPU denoiser AMD, Intel, valamint Nvidia GPU kompatibilissé vált.
A múlt héten kiadott 2.01-es frissítés javítja az Intel GPU-k teljesítményét.
A 2019 óta ismert Open Image Denoiser “magas teljesítményű, magas minőségű denoising filterek gyűjteménye ray tracing-el renderelt képekhez”
A technológia számos olyan DCC tool-ba és renderelőbe integrálva lett, mint az Arnold, Cinema 4D, Houdini, Modo, V-Ray, valamint Unity.
Az OIDN a oneDNN neurális network könyvtárra épül, ami azt jelenti, hogy AI-t használt a denoising felgyorsításához, hasonlóan a szintén számos renderelőbe integrált Nvidia OptiX GPU denoising technológiájához.
Az OptiX-el ellentétben az OIDN nem hardver-specifikus: bár Intel 64 CPU-khoz tervezték, támogatja a „kompatibilis architektúrákat”, beleértve az AMD CPU-kat és az Apple M-sorozatú processzorait.
A listát most GPU architektúrákkal bővítették, az Intel tavaly átnézte az Open Image Denoise GPU támogatását, a funkció pedig az OIDN 2.0-ban elérhetővé vált.
(Bevalljuk, a frissítést valójában május végén adták ki, de csak akkor vettük észre, amikor a Chaos's Vantage 2.0 renderelőről kerestünk egy cikket)
A változással lehetővé vált a szoftverfejlesztők számára, hogy kihasználhassák a számítógépek teljes processing teljesítményét, és egyeten kódbázissal támogathassák a CPU és GPU denoise-t.
A CPU denoising-hoz hasonlóan a GPU denoising is hardver agnosztikus, AMD GPU-kon HIP-n keresztül, Intel GPU-kon SYCL-n keresztül, Nvidia GPU-kon pedig CUDA-n keresztül támogatott.
Az OIDN 2.0 támogatja az AMD RDNA 2 és 3 architektúrákat, így kompatibilis a Radeon RX 6000 és 7000 sorozatú, valamint a Radeon Pro W6000 és W7000 sorozatú GPU-kkal.
Támogatja az Intel saját Xe-HPG architektúráját is, amelyet az Arc Pro A-sorozat új, különálló GPU-iban használnak, valamint a Volta-tól kezdve támogatja az Nvidia GPU architektúrákat is, így 2018-ig visszamenőleg kompatibilis az asztali kártyákkal, beleértve a GeForce RTX GPU-kat és a Quadro RTX és RTX workstation GPU-kat.
Az OIDN az Intel Core, Pentium és Celeron processzoraiban lévő integrált GPU-kon is támogatott, a 2.01-es frissítés javítja az integrált grafikák teljesítményét Linux alatt.
Az Open Image Denoise 2 kompatibilis a 64 bites Windows, Linux és macOS rendszerekkel. A támogatott CPU és GPU architektúrák teljes listája az OIDN honlapján található.
A forráskód és a compiled buildek Apache 2.0 licenccel érhetők el.
További információ az Open Image Denoise 2-ről az OIDN honlapján